אחסון אתרים ג'ומלה CloudLinux

מאמר זה באתר Jetla אחסון אתרים מיועד בעיקר עבור לקוחות אחסון ג'ומלה אשר מאחסנים את האתר או האתרים שלהם בשירות אחסון אתרים שיתופי. נסביר תחילה את הערך של מערכת CloudLinux עבורנו, כחברה לאחסון אתרים בכלל ואתרי ג'ומלה בפרט: מערכת CloudLinux מיועדת לשימוש בשרתי אחסון אתרים שיתופי וערכה המרכזי בא לידי ביטוי בזמינות גבוהה יותר של שרתי אחסון האתרים, בירידה משמעותית בצורך לאתחל את שרתי האחסון וכן, בהפחתה משמעותית של הצורך בהשהיית חשבונות משתמשים אשר גורמים בפועל לניצול חריג במשאבי שרת אחסון האתרים השיתופי.
 
כבעלי אתר ג'ומלה אנו מצפים שמערך אחסון האתרים השיתופי עליו אנו מנויים, יפעל בזמינות הגבוהה ביותר של 99.9%. אנו מודעים לכך שאתרים נוספים מאוחסנים יחד עם אתר הג'ומלה שלנו ואין אנו רוצים להיתקל במצב בו אתר או אתרים אחרים במערך אחסון האתרים השיתופי, ישפיעו ולו כהוא זה על תפקוד האתר שלנו. כבעלי אתר ג'ומלה, הינה שבמידה ואתר אחר במערך אחסון האתרים השיתופי צורך משאבי זיכרון, או משאבי מעבד, או שניהם - גבוהים ושרת האחסון השיתופי עלול להיות בלתי זמין בעקבות זאת, אנו מצפים מחברת אחסון האתרים לנטר מצבים מעין אלו ולמנוע מהם להשפיע על יתר האתרים, אפילו על ידי השבתת האתר הנמצא בחריגה. זהו הרעיון המרכזי במערכת CloudLinux הפועלת בשרתי אחסון האתרים השיתופי של חברת Jetla: בזכות מערכת זו אנו מסוגלים לנטר פעילות חריגה של אתרי אינטרנט, להתריע בפניהם בדבר המצב החריג ואף להשבית אותם, על מנת שפעילות אתר הג'ומלה שלכם לא תינזק והזמינות שלו תישאר על 99.9%.
 

להלן פירוט יתרונות השימוש שלנו במערכת CloudLinux עבור אחסון אתרי ג'ומלה:

  • סיבה נפוצה לנפילת שרתי אחסון אתרים שיתופי היא במצב בו משתמש אחד בשרת גורם להאטת כלל חשבונות המשתמשים בשרת. מערכת ניהול האחסון cPanel בשילוב מערכת CloudLinux מקצה משאבים ספציפיים לכל חשבון משתמש, באופן שחשבון זה לא יגרום להפרעה או האטה של חשבונות מתארחים נוספים בשרת השיתופי ובכך, מהווה תוספת משמעותית לשיפור יציבות שרת אחסון אתרי הג'ומלה באמצעות הפחתת המשאבים אותם יכול משתמש לצרוך.
  • טכנולוגיית CloudLinux פועלת ב-2 מישורים: 1). כימוס – אינקפסולציה של כל חשבון, כך שחשבון אחד לא יוכל לגשת או אפילו לראות מידע של חשבון אחר. 2). ניטור ומניעה של התקפות על השרת. שילוב שני מישורי פעולה אלו מונע מהאקרים לעבור מחשבון אחד למישנהו, גם במידה ועלה בידם לפרוץ לחשבון. טכנולוגייה נוספת של CloudLinux, מנטרת את בסיסי הנתונים בשרת השיתופי. במקרה של למשל שאילתא פגומה לאחד מבסיסי הנתונים הגורמת ללואלה אינסופית, הדבר עלול להאט את השרת ואף להפילו. במקרה זה תזהה המערכת את החשבון הבעייתי ותמנע ממנו להשפיע על פעילות יתר בסיסי הנתונים בשרת. פעולה זו משרתת גם את האמור קודם לכן בעניין הגברת יציבות השרת השיתופי וכן עושה רבות לתגבור האבטחה של שרת האחסון השיתופי.
  • מערכת ניהול אחסון אתרים cPanel בשילוב CloudLinux מאפשר למתארחים בשרת השיתופי גמישות בבחירת גירסת ה- PHP בחשבון שלהם, כאשר לכל גירסת PHP ניתן לשייך הגדרות שונות. גם כאן היתרון הינו בכך שכל חשבון יכול להגדיר לעצמו את גירסת ה- PHP בה הוא רוצה לעבוד, ללא תלות או קשר לחשבונות משתמשים אחרים. הדבר מהווה יתרון עבור אחסון אתרי ג'ומלה בגירסאות שונות, היות וגירסאות קודמות של ג'ומלה אינן יכולות לפעול תחת גירסת PHP מתקדמת.
  • CloudLinux מבטלת את הצורך של חברת אחסון האתרים בהפעלה של משאבים מרובים ומיותרים ולהתרכז בפתרונות ותמיכה בחשבונות ספציפיים ובצרכים שלהם וכך מגדילה את היעילות והנצילות של השרת השיתופי.
  • חיזוק הקרנל (הקרנל הינו ליבת מערכת ההפעלה של השרת) – עדכוני אבטחה המתבצעים על ידי חברת אחסון האתרים אינם גורמים להשבתת השרת השיתופי מכיוון ש- CloudLinux מאפשרת התקנת עדכונים אלו ללא צורך באתחול השרת. כמו כן, מגבירה CloudLinux את האבטחה של הקרנל באופן שבו כל עדכון אבטחה מותקן אוטומטית ועדכוני אבטחה אינם מתפספסים. עובדה זו מהווה מבחינת בעלי אתרי ג'ומלה מקור לשקט נפשי בדבר אבטחת שרת האחסון השיתופי ובדבר העובדה שעדכוני אבטחה לא יפריעו לזמינות האתר ברשת.