חדשות ג'ומלה

 בעמוד זה של אתר Jetla אחסון אתרים, נציג חדשות הקשורות לעולם מערכת ניהול התוכן ג'ומלה. מדי פעם נעדכן בדבר עדכוני גירסאות למערכת, שיפורים, עדכוני אבטחה, רכיבים חדשים וכדומה.

האם חנות ג'ומלה כבר מוכנה למבצעי Black Friday?

שוב הזמן הזה בשנה - יום שישי השחור - מבצעי Balck Friday. במאמר זה נדון בפעולות מפתח הדרושות כדי להכין אתר מסחר ג'ומלה לבלאק פריידי: הכל מהכנת התוכן ועד להאצת האתר וגיבוש מדיניות ההחזרה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.10.3 ו- 4.0.4

אתר ג'ומלה העולמי מודיע כי מהדורת ג'ומלה 4.0.4 וגירסת ג'ומלה 3.10.3 זמינות להורדה ושימוש עבור קהילות ג'ומלה ברחבי העולם. עדכון גירסאות אלו כוללות תיקוני באגים ושיפורי מערכת לשתי מהדורות ג'ומלה הנמצאות בפעילות שוטפת.

ג'ומלה SP Page Builder - עדכון גירסה

משתמשי ג'ומלה ברחבי העולם כבר החלו לבנות אתרי ג'ומלה תחת סדרה 4 שיצאה לאויר העולם זה לא מכבר. אתר JoomShaper מודיעים על שחרור גירסה SP Page Builder v3.8.0 אשר נועדה לתת מענה לבניית אתרי ג'ומלה במהדורה 4 תוך תיקון תקלות ובעיות וכן שיפור בביצועים.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.10.2 ו- 4.0.3

מהדורת ג'ומלה 4.0.3 וגירסת ג'ומלה 3.10.2 זמינות להורדה ושימוש קהילת ג'ומלה ברחבי העולם. עדכון גירסאות אלו כוללות תיקוני באגים ושיפורי מערכת לשתי מהדורות ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.10.1

מהדורת ג'ומלה 4.0.1 וגירסת ג'ומלה 3.10.1 זמינות כעת להורדה ושימוש קהילת ג'ומלה ברחבי העולם. עדכון גירסה 3.10.1 כולל תיקוני באגים, שיפורי מערכת ועדכוני אבטחה לקראת מיגרציה למהדורת ג'ומלה 4.0.

אתרי ג'ומלה ו- CDN

CDN - Content Deliver Network הינה רשת עולמית של שרתים הפועלים כמקור חלופי או כפרוקסי עבור אתרים. למעשה, CDN גורם לכך שניתן יהיה לגשת במהירות לאתר ג'ומלה מכל מקום ברחבי העולם. ישנם מספר תרחישים בהם CDN לא באמת יועיל לאתר ג'ומלה והדבר הברור ביותר הוא אם אין צורך בגלובליזציה של אתר המאוחסן בישראל ומיועד לקהל יעד ישראלי. במצב זה, CDN לפגוע בתעבורת האתר מכיוון שכעת קיים שרת נוסף בין המשתמש לשרת אחסון האתר.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.28

ג'ומלה העולמית בהודעה לקהילות משתמשי ג'ומלה ברחבי העולם: גירסת ג'ומלה 3.9.28 זמינה כעת להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל 5 תיקוני אבטחה ו- 15 תיקוני באגים ושיפורים במערכת.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.27

אתר ג'ומלה העולמי מודיע לקהילות משתמשי ג'ומלה ברחבי העולם: גירסת ג'ומלה 3.9.27 זמינה כעת להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל 3 תיקוני אבטחה ויותר מ- 15 תיקוני באגים ושיפורים במערכת.

גופני HTML באתר ג'ומלה

אחד הדברים החשובים למיתוג אתר ג'ומלה הוא הגופנים (Fonts) המופיעים באתר. גופן שנבחר בקפידה יכול להעביר מסר שיווקי, להפוך קטעי טקסט ארוכים לקריאים יותר ולגבש את מותג האתר אצל משתמשיו. יחד עם זאת, אי אפשר פשוט להוריד כל גופן ולהשתמש בו באתר ג'ומלה - יש לקחת לא מעט דברים בחשבון לפני כן. היכן ניתן למצוא גופני אינטרנט, אילו גופנים תואמים ל- HTML, ואילו הם "בטוחים באינטרנט" וניתן להשתמש בהם בכל אתר ג'ומלה?

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.26

ג'ומלה העולמית בהודעה לקהילות משתמשי ג'ומלה: גירסת ג'ומלה 3.9.26 זמינה כעת להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל 2 תיקוני אבטחה ויותר מ- 30 תיקוני באגים ושיפורים במערכת ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.25

אתר ג'ומלה יצא בהודעה לקהילות משתמשי ג'ומלה: גירסת ג'ומלה 3.9.25 זמינה להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל 9 תיקוני אבטחה ולמעלה מ- 40 תיקוני באגים ושיפורים במערכת ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.24

ג'ומלה בהודעה לקהילות משתמשי ג'ומלה: גירסת ג'ומלה 3.9.24 זמינה להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל 3 תיקוני אבטחה ו- 35 תיקוני באגים ושיפורים במערכת ג'ומלה.

ג'ומלה - חשיבות תג מטא תיאור בדפי האתר

תיאור מטא הינו תג HTML המתאר דף אינטרנט ב- 160 תווים או פחות. תיאורים קצרים אלו מופיעים בתוצאות מנועי החיפוש, בדרך כלל ישירות מתחת לכותרת דף האינטרנט הניתן ללחיצה לצורך כניסה אליו. מדוע אם כן חשובים תיאורי מטא באתר ג'ומלה?

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.23

ג'ומלה בהודעה לקהילות משתמשי ג'ומלה: גירסת ג'ומלה 3.9.23 זמינה להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל 7 תיקוני אבטחה ו- 35 תיקוני באגים ושיפורי מערכת.

ג'ומלה - מערכת להחלפת מיילים של ברירת המחדל

הודעות הדוא"ל הנשלחות כברירת מחדל על ידי אתר ג'ומלה הן בסיסיות מאוד. AcyMailing מאפשרים באמצעות רכיב הדיוור להחליף את הודעות הדוא"ל הנשלחות כביררת מחדל בגרסה טובה יותר אשר תיצור עניין רב יותר אצל משתמשי האתר. 

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.22

ג'ומלה בהודעה לקהילות משתמשי ג'ומלה בעולם: גירסת ג'ומלה 3.9.22 זמינה להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל 25 תיקוני באגים ושיפורי מערכת.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.21

אתר ג'ומלה העולמי מודיע לקהילות משתמשי ג'ומלה בעולם אודות גירסת ג'ומלה 3.9.21 אשר זמינה להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל 3 עדכוני אבטחה וכן כ- 20 תיקוני באגים ושיפורי מערכת.

מתכוננים לג'ומלה 4 - הצצה למנהל המדיה החדש

צוות הפיתוח של ג'ומלה 4 משקיע מאמצים רבים לפיתוח גירסה 4 של ג'ומלה וביא נמצאת כעת (עדיין) בשלב הבטא. ג'ומלה 4 כבר יציבה, אולם יש עוד דרך לעבור עד שתשוחרר לשימוש קהילת ג'ומלה. במאמר זה נציג את הפיתוחים החדשים של מנהל המדיה בג'ומלה 4. 

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.20

אתר ג'ומלה העולמי יצא בהודעה לקהילות משתמשי ג'ומלה בעולם אודות גירסת ג'ומלה 3.9.20 אשר זמינה להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל 6 עדכוני אבטחה וכן כ- 25 תיקוני באגים ושיפורי מערכת.

גיבוי אתר ג'ומלה כאבן נגף

עובדה ידועה לכל בעלי אתר ג'ומלה הינה שגיבוי האתר חשוב מאד לצורך מניעת השבתתו במקרה של פריצה לאתר, השבתת האתר עקב תקלה טכנית, או קלקול חלק באתר עקב שגיאה אנוש. עם זאת, גיבוי אתר ג'ומלה שאינו מוגדר כראוי או גיבוי אתר ג'ומלה אשר מהווה פרצת אבטחה - עלול להפיל בעל אתר הג'ומלה מן הפח אל הפחת ברגע האמת.

מעקב אחר שינוי הגדרות תצורה באתר ג'ומלה

שינוי הגדרות התצורה (קונפיגורציות) בג'ומלה דומה לשינוי התצורה של מפעל גרעיני... אם שוכחים אילו שינויים בוצעו, החזרת הגדרות התצורה עלולה להיות משימה קשה מאד. הגירסה החדשה של רכיב LOGman 4.5 מבית joomlatools, עשויה להקל על משימה זו. הרכיב מסוגל לבצע רישום של שינויי התצורה מדויקים המתבצעים באתר ג'ומלה כך שכל שינוי בקונפיגורציה יהיה מתועד.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.19

אתר ג'ומלה העולמי מודיע לכלל קהילות ג'ומלה בעולם כי גירסת ג'ומלה 3.9.19 זמינה להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל תיקון 5 פרצות אבטחה וכן כ- 40 תיקוני באגים ושיפורי מערכת.

מתכוננים לג'ומלה 4 - תוספים חדשים והתאמת קיימים

שחרור ג'ומלה 4 בטא הולך ומתקרב. הגעה לציון דרך זה היא רגע מכריע במפת הדרכים לפיתוח של ג'ומלה והמשמעות הינה שגירסה יציבה של ג'ומלה 4 כבר ממש קרובה! יחד עם זאת, עדיין יש עוד עבודה רבה בהתחשב בכך שתכונה מרכזית של ג'ומלה היא ההרחבות שלה - אלפי הרחבות ותבניות של צד שלישי המאפשרות התאמה אישית של ג'ומלה לצרכים ספציפיים. סדרה 4 של ג'ומלה היא גרסה מרכזית, המרמזת על שינוי משמעותי יותר בתאימות של ההרחבות. נציגי מגזין ג'ומלה שוחחו עם גרנט אדוארדס, המפתח המוביל של YourSites:

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.18

אתר ג'ומלה העולמי מודיע לכלל קהילות ג'ומלה בעולם כי גירסת ג'ומלה 3.9.18 זמינה להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה מכיל תיקון באג שנמצא במערכת ג'ומלה.

החלפת משתמשים - פלאגין חדש בג'ומלה

חברת Joomlashack אשר מפתחת הרחבות לאתרי ג'ומלה, פיתחה פלאגין החלפת משתמשים אשר מאפשר לבעל אתר ג'ומלה לבדוק כל חשבון משתמש הקיים באתר מבלי לפגוע בסיסמת החשבון. בלחיצה אחת יכול בעל האתר לגלוש באתר ג'ומלה ולראות בדיוק מה המשתמשים שלו רואים. זוהי דרך בטוחה ושימושית לפתור בעיות עבור משתמשי אתר ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.16

אתר ג'ומלה העולמי מודיע לכלל קהילות ג'ומלה בעולם כי גירסת ג'ומלה 3.9.16 זמינה להורדה ולשימוש. עדכון גירסה זה כולל שישה תיקוני אבטחה וכמו כן, כ- 20 שיפורי מערכת ותיקון באגים.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.15

אתר ג'ומלה העולמי מפרסם כי גירסת ג'ומלה 3.9.15 זמינה להורדה ולשימוש קהילת ג'ומלה. עדכון גירסה זה כולל שלושה תיקוני אבטחה בסיכון נמוך וכן, מעל ל- 20 שיפורי מערכת ותיקון באגים שהתגלו.

דחיסת Gzip באתרי ג'ומלה

מה זה Gzip באתר ג'ומלה, מדוע עלינו להשתמש בדחיסת Gzip, כיצד Gzip עוזר לג'ומלה וכיצד להשתמש בפועל ב- Gzip באתרי ג'ומלה. במאמר זה נדון בדחיסת Gzip ובהמלצה להפעלתה באתרי ג'ומלה.

בעתיד - עדכוני גירסה אוטומטיים לג'ומלה

כפי שזה נראה, בשנתיים הקרובות אתרי ג'ומלה (סדרה 4 ומעלה) יתעדכנו אוטומטית. יהיו מי שלא יראו זאת בעין יפה, אולם אין לפחד משינויים ובייחוד מעדכונים אוטומטיים אשר יהוו כלי יעיל לשמירה על אבטחת אתרי ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.14

אתר ג'ומלה העולמי מפרסם כי גירסת ג'ומלה 3.9.14 זמינה להורדה ולשימוש קהילת ג'ומלה. עדכון גירסה זה כולל שני תיקוני אבטחה וכן 35 שיפורי מערכת ותיקון באגים שהתגלו.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.13

אתר ג'ומלה העולמי מפרסם כי גירסת ג'ומלה 3.9.13 זמינה להורדה ושימוש קהילות ג'ומלה בעולם. עדכון גירסה זה כולל שני תיקוני אבטחה וכן 15 שיפורי מערכת ותיקון באגים שהתגלו במערכת.

פרצת אבטחה בעורך התמונות של פלאגין JCE

אתר sucuri מדווח על מעקב של 8 שנים אחר הפלאגין הפופולרי של ג'ומלה לעריכת תוכן - JCE. המעקב מציג פגיעות אבטחה עקבית בעורך התמונות של התוסף.

פלאגין חדש להמרת תמונות לפורמט WebP

WebP הינו פורמט תמונה ייעודי לאתרי אינטרנט, המאפשר דחיסה של התמונות. פורמט תמונה זה מפותח כיום על ידי גוגל והוא מבוסס על טכנולוגיה שנרכשה ברכישת On2 Technologies. דחיסת תמונות באתרי ג'ומלה מאפשרת טעינה מהירה יותר של הקבצים הגראפיים ובכך מסייעת לאופטימיזציה של אתר ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.12

אתר ג'ומלה העולמי מפרסם כי גירסת ג'ומלה 3.9.12 זמינה להורדה ושימוש קהילות ג'ומלה בעולם. עדכון גירסה זה כולל תיקון אבטחה אחד וכן תיקון 30 באגים שהתגלו במערכת.

פרצת אבטחה בפלאגין GoogleMaps

אתר sucuri מדווח על פרצת אבטחה שהתגלתה בפלאגין GoogleMaps לאתרי ג'ומלה. הפלאגין הוסר מרשימת התוספים של ה- JED כבר בשנת 2017, אולם גירסאות ישנות של התוסף עדיין ניתנות להורדה דרך GitHub. כמו כן, קיימים כ- 7000 אתרי ג'ומלה בעולם אשר עדיין משתמשים בפלאגין זה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.11

אתר ג'ומלה העולמי מפרסם כי גירסת ג'ומלה 3.9.11 זמינה להורדה ושימוש קהילות ג'ומלה בעולם. עדכון גירסה זה כולל תיקון לפרצת אבטחה וכן תיקון 25 באגים שהתגלו במערכת.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.10

ג'ומלה בגירסה 3.9.10 זמינה להורדה עבור חברי קהילת ג'ומלה. עדכון גירסה זה של ג'ומלה זו כולל תיקון לסדרת ג'ומלה 3x ומתייחס לבאג שהתגלה בגירסת ג'ומלה 3.9.9 אשר משפיע על תבנית העיצוב באתרי ג'ומלה רב לשוניים.

עתיד ג'ומלה עם CSS Grid ולא עם Bootstrap 4

ג'ומלה 4 נמצאת עדיין בשלבי פיתוח. אחד השינויים החשובים ביותר בג'ומלה 4 הוא השדרוג מ- Bootstrap 2 ל- Bootstrap 4. עם זאת, ג'ומלה 4 לא תסתמך אך ורק על Bootstrap אלא תסתמך גם על CSS Grid - שיטת CSS המהווה מהפך.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.8

ג'ומלה בגירסה 3.9.8 זמינה כעת להורדה עבור חברי קהילת ג'ומלה בכל העולם. גירסת ג'ומלה זו כוללת תיקון לסדרת ג'ומלה 3x ומתייחסת לבאג שהתגלה באתרי ג'ומלה המשתמשים בשרת עזרה צרפתי.

פרצת אבטחה בשרת ה- JED

בעקבות גילוי פרצת אבטחה ברמת שרת ה- JED - אתר ההרחבות של ג'ומלה, מפרסם הארגון סיכום של האירועים, את תגובת חברי הצוות ואת תכנית הפעולה למניעת סוג דומה של בעיות בעתיד. ההצהרה הרשמית: פרצה זו הייתה ניתנת למניעה אולם אין סיבה לחשש כי נתוני משתמשי ה- JED נפרצו או נגנבו.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.6

גירסת ג'ומלה 3.9.6 זמינה כעת להורדה עבור חברי קהילת ג'ומלה בכל העולם. גירסת ג'ומלה זו כוללת תיקוני אבטחה לסדרת ג'ומלה 3x באשר ל- 3 פרצות אבטחה. כמו כן, כוללת גירסה זו 25 תיקוני באגים ושיפורים למערכת ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.5

גירסת ג'ומלה 3.9.5 זמינה להורדה עבור חברי קהילת ג'ומלה בכל העולם. גירסת ג'ומלה זו כוללת תיקוני אבטחה לסדרת ג'ומלה 3x באשר ל- 3 פרצות אבטחה. כמו כן, מכילה גירסה זו 20 תיקוני באגים ושיפורים למערכת ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.4

גירסת ג'ומלה 3.9.4 זמינה כעת להורדה עבור חברי קהילת ג'ומלה. גירסת ג'ומלה זו כוללת תיקוני אבטחה לסדרת ג'ומלה 3x באשר ל- 4 פרצות אבטחה. כמו כן, מכילה גירסה זו 28 תיקוני באגים ושיפורים למערכת ג'ומלה.

בדיקת אבטחה של Check Point לג'ומלה

חברת Check Point פרסמה בתאריך 05/03/2019 דוח לפיו לאחרונה הופעל קמפיין פריצה לאתרי ג'ומלה באמצעות ניצול דלתות אחוריות בגירסאות קודמות של ג'ומלה לצורך תקיפה ופריצה ל- Jmail שהינו שירות הדואר של ג'ומלה המאפשר למשתמש לשלוח דואר דרך מערכת ניהול התוכן. 

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.3

גירסת ג'ומלה 3.9.3 זמינה להורדה עבור קהילת ג'ומלה. גירסת ג'ומלה זו כוללת תיקוני אבטחה לסדרת ג'ומלה 3x באשר ל- 6 פרצות אבטחה. כמו כן, מכילה גירסה זו כ-30 תיקוני באגים ושיפורי מערכת.

חשיבות שמירה על גירסת ג'ומלה עדכנית

נכון לגירסה 3.5 ג'ומלה אוספת נתונים סטטיסטיים, הודות לתוסף הסטטיסטיקות (פועל באתר רק אם הוא מופעל). נמצא כי יותר מדי אתרי ג'ומלה אינם משתמשים בגירסה העדכנית 3.9.2. נתונים אלו מבוססים על גירסת ג'ומלה, גירסת PHP וגירסת בסיס הנתונים MySQL. אין ספק כי נתונים אלו מדאיגים ואין להתעלם מהם.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.2

גירסת ג'ומלה 3.9.2 הינה עדכון לסדרה 3x וכוללת כ-50 תיקוני באגים ושיפורים למערכת ג'ומלה ובנוסף, 4 עדכוני אבטחה אשר זוהו ברכיב באנרים, יצירת קשר ובהגדרות גלובליות. עדכון גירסה זה מתקן פרצת אבטחה מסוג Cross Site Scripting - XSS אשר זוהתה ברכיבים אלו.

עדכון SP Page Builder 3.4

SP Page Builder - רכיב ג'ומלה המשמש לעיצוב ובניית דפי אתר ג'ומלה וניהול תוכן - מודיע על עדכון הרכיב המסחרי (Pro) לגירסה 3.4. העדכון הנוכחי של SP Page Builder כולל: מצגת חדשה, 16 בלוקים חדשים עבור סליידרים, תוספת CSS לקובץ יחיד, 7 מצבי מיזוג (Blend-mode) לבלוקים, מצבי מיזוג לשורות, עמודות ותוספים, שכבת צבע Gradient עם מצבי מיזוג בתוך תוספים, תוסף אנשים - סגנון נוסף מוגדר מראש, תצוגת מאמר בגלילה. במאמר זה של אחסון אתרים Jetla, נרחיב אודות חלק מהשיפורים והתוספות של SP Page Builder בגירסה 3.4:

ג'ומלה 4 אלפא - גירסה 6

ארגון ג'ומלה מודיע כי ג'ומלה ה-6 אלפא של סדרת ג'ומלה 4 - זמינה להורדה ובדיקה. מטרת שחרור אלפא 6 של ג'ומלה 4 הינה בכדי לספק למפתחי ג'ומלה את הבסיס לבדקית התוספים שלהם ולדווח על תקלות, הרבה לפני שחרור המהדורה הסופית. כמו כן, שחרור אלא 6 נועד לאפשר למשתמשי ג'ומלה לגלות את התכונות החדשות אשר תיכללנה בגירסת ג'ומלה 4. יש לציין כי ג 'ומלה 4 בשלב זה אינה מותאמת לניידים ואינה ניתנת לשדרוג.

האצת ג'ומלה עם CloudFlare

אם מעולם לא השתמשתם ב- Cloudflare בעבר, נסביר תחילה מהי CDN - Content Delivery Network. רשתות העברת תוכן (CDN) הן עמוד השדרה השקוף של האינטרנט האחראי על אספקת תכני אתרים. בין אם אנחנו מודעים לכך או לא, לכל משתמש אינטרנט קיימת אינטראקציה עם CDN על בסיס יומי, בין אם מדובר בקריאת חדשות, קניות בחניות מקוונות, צפיה בסרטוני יוטיוב, או עדכון ברשתות חברתיות. CDN למעשה מהווה אחד הפתרונות המשמעותיים ביותר להפחתת מהירות הטעינה של אתרים על ידי קיצור המרחק הפיזי בין שרת אחסון האתר לבין המיקום הגיאוגרפי של דפדפן המשתמש. המטרה הינה להאיץ את מהירות הטעינה של האתר.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9.1

גירסת ג'ומלה 3.9.1 הינה עדכון לסדרה 3x וכוללת כ-40 תיקוני באגים ושיפורים למערכת ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9

אתר ג'ומלה העולמי מכריז בגאווה על שחרור גירסת ג'ומלה 3.9 - חבילת כלי הפרטיות. חבילה זו כוללת יותר מ- 250 שיפורים עבור מערכת ניהול התוכן ג'ומלה, כאשר כלי הפרטיות הינו רכיב המשוייך לקטגוריית משתמשים ותפקידו לעמוד בתקנות ה- GDPR בנושא פרטיות המשתמשים באתר.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.13

ג'ומלה 3.8.13 זמינה להורדה ושימוש עבור קהילת ג'ומלה. גירסת ג'ומלה זו כוללת חמישה תיקוני אבטחה לסדרת ג'ומלה 3x והיא שוחררה לפני עדכון גירסה 3.9.0 על מנת לאפשר למפתחי הרחבות להתאים את התוספים לעדכוני אבטחה אלו. מומלץ לכל בעלי אתר ג'ומלה: עדכנו לגירסה האחרונה 3.8.13.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.12

ג'ומלה 3.8.12 זמינה כעת להורדה ושימוש. גירסת ג'ומלה זו כוללת שלושה תיקוני אבטחה חשובים ולמעלה מ-20 תיקוני באגים ושיפורים לסדרת ג'ומלה 3x. מומלץ לכל בעלי אתר ג'ומלה: עדכנו לגירסה האחרונה 3.8.12.

עדכון SP Page Builder 3.2.7

SP Page Builder הינו רכיב ג'ומלה המשמש לא רק לעריכת תוכן, אלא גם לעיצוב ובניית דפי אתר ג'ומלה. הרכיב, מבית JoomShaper, הינו למעשה מערכת שלמה לבניית אתרי ג'ומלה ומאפשר לבעלי ניסיון כמו גם לחסרי ניסיון, לעצב דפי ג'ומלה מורכבים ולעשות שימוש בפיצ'רים רבים המובנים במערכת. מאמר זה עוסק בעדכון גירסה חשוב של SP Page Builder.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.11

ג'ומלה 3.8.11 זמינה כעת להורדה ושימוש. גירסת ג'ומלה זו כוללת 35 תיקוני באגים ושיפורים לסדרת ג'ומלה 3x. מומלץ לכל בעלי אתר ג'ומלה: עדכנו לגירסה האחרונה 3.8.11.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.9-10

ג'ומלה 3.8.9 זמינה כעת להורדה ושימוש. זוהי גירסת אבטחה המתייחסת לשתי בעיות אבטחה וכוללת מעל 50 תיקוני באגים ושיפורי מערכת. ג'ומלה 3.8.10 כוללת תיקון באג של גירסת ג'ומלה 3.8.9, אשר משפיע על ג'ומלה בשרתי Windows.

השלמה אוטומטית בחיפוש הרחבות ב- JED

כחלק מתהליך הפיתוח ועדכון JED - Joomla Extension Directory, אתר ההרחבות של ג'ומלה מאפשר כעת השלמה אוטומטית של חיפוש הרחבות באמצעות פונקציית Autocompletion.

ג'ומלה - מרתון אבטחה

כולנו מסכימים שאחד מסדרי העדיפויות הגבוהים של ג'ומלה, הינו לאפשר שימוש במערכת המקוונת לניהול תוכן כשהיא מאובטחת ככל האפשר, שכן אבטחת אתר ג'ומלה משחקת תפקיד מכריע בחווית המשתמש.

גירסאות ג'ומלה עתידיות - פרטיות GDPR

תקנות ההגנה על מידע (GDPR) תיכנסנה לתוקף ב -25 במאי 2018. ג'ומלה מתכננת לשלב חבילת כלי פרטיות במערכת ניהול התוכל על מנת להקל על ציות אתרי ג'ומלה לתקנות GDPR ולהקל בכך על חיי מפתחי ג'ומלה ובעלי אתרי ג'ומלה בניהול ותפעול אתרי ג'ומלה והתוספים בהם.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.8

ג'ומלה בגירסתה המעודכנת 3.8.8 זמינה כעת להורדה עבור קהילת בעלי אתרי ג'ומלה. עדכון גירסה זה מטפל ב-9 פרצות אבטחה ומכיל מעל ל-50 תיקוני באגים ושיפורי אבטחה.

ג'ומלה - תקנות GDPR להגנת פרטיות

במהלך העשורים האחרונים הפך האינטרנט לבעל משמעות חברתית ותקשורתית גבוהה במיוחד. יחד עם זאת, מושגים כמו "פרטיות" באינטרנט קיבלו יחס של זלזול במקרים רבים, בעקבות שפע הנתונים האישיים המשותפים ברשת ומפורסמים בה. חשוב להבין כי משתמשי האינטרנט תורמים בצורה פעילה לתוכני האינטרנט ולעיתים קרובות הנתונים האישיים שלהם הופכים לנחלת הכלל ובסופו של דבר - למוצר בר קיימא. בסופו של יום, נתונים אישיים רבים נופכים למידע המשותף לכלל ללא הגנה.

ג'ומלה - אופקים חדשים עם שדות מותאמים אישית

רכיב השדות המותאמים אישית של ג'ומלה הוצג לראשונה בשנת 2017 עם שחרורה של גרסת ג'ומלה 3.7. רבים מודעים לקיומו של רכיב השדות המותאמים אישית, אך לא כולם הבינו עדיין עד כמה הוא בעל פוטנציאל ובכמה הזדמנויות ניתן להשתמש בו. במאמר זה נציג מספר דוגמאות לאתרים אשר עשו שימוש בשדות מותאמים אישית. ללא ספק - הוכחה ששדות מותאמים אישית מעלים את ג'ומלה לרמה אחרת.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.7

גירסת ג'ומלה 3.8.7 זמינה להורדה ועדכון אתרי ג'ומלה בגירסאות נמוכות יותר. זוהי מהדורת תיקון באגים לסדרת 3x של ג'ומלה: כ-70 תיקוני באגים ושיפורי מערכת.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.6

גירסת ג'ומלה 3.8.6 זמינה כעת להורדה ועדכון אתרי ג'ומלה בגירסאות נמוכות יותר. זוהי מהדורת תיקון אבטחה לסדרת 3x של ג'ומלה אשר מתייחסת לסיכון אבטחה אחד וכוללת למעלה מ- 60 תיקוני באגים ושיפורים.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.5

ג'ומלה גירסה 3.8.5 שוחררה לקהילת משתמשי ג'ומלה בעולם. גירסה זו כוללת תיקון באג בסידרה 3x אשר דוווח לאחר שחרור גירסת ג'ומלה 3.8.4.

ג'ומלה - בניית קטלוג מוצרים

הפעלת אתר ג'ומלה כקטלוג מוצרים היא רעיון טוב כאשר רוצים להציג מוצרים מרובים ולסווג אותם.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.4

ג'ומלה גירסה 43.8.3 שוחררה לקהל משתמשי ג'ומלה והיא כוללת 4 עדכוני אבטחה ומעל ל- 100 תיקוני באגים ושיפורי מערכת.

Crowdin - פלטפורמת הלוקליזציה של ג'ומלה

פרויקט ג'ומלה מודיע כי Crowdin, שותפת פלטפורמת הלוקליזציה של Joomla העולמית, תהיה הכלי הרשמי עבור ערכות השפה של ג'ומלה 4.

השוואה בין ג'ומלה 3 לג'ומלה 4

ג'ומלה 4 אלפא 1 שוחררה לבדיקות קהילת משתמשי ג'ומלה ב -17 בנובמבר 2017 והיא כולל עדכונים מאסיביים ופיתוחים חדשניים שנועדו לשפר את חווית המשתמש, שיפור איכות הקוד, הוספת פונקציונליות והפסקת תאימות לגירסאות קודמות. נציג להלן מספר הבדלים בין סדרת ג'ומלה הנוכחית 3 לבין גירסת ג'ומלה העתידית 4.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.3

ג'ומלה גירסה 3.8.3 שוחררה לקהל משתמשי ג'ומלה והיא כוללת מעל 60 תיקוני באגים.

ג'ומלה 4 ו- PHP גירסה 7

בתאריך 17 בנובמבר 2017 שוחררה ג'ומלה 4 בגירסת אלפא 1 עבור בדיקות משתמשי ג'ומלה. גירסת אלפא זו כולל שיפורים ושדרוגים רבים לסדרת ג'ומלה 3. 

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.2

ג'ומלה גירסה 3.8.2 שוחררה לקהל משתמשי ג'ומלה והיא כוללת עדכוני אבטחה ותיקוני באגים.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.1

עדכון גירסה 3.8.1 נועד לטפל במספר בעיות שהתגלו לאחר שחרור גירסת ג'ומלה 3.8.0.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.8.0

מאתר ג'ומלה העולמי יצאה הודעה אודות גירסת ג'ומלה חדשה: 3.8.0. גירסה זו כוללת מעל 300 שיפורים למערכת ג'ומלה ושני עדכוני אבטחה. עדכון גירסה זה מהווה אבן דרך בהיותו הכנה לג'ומלה 4.0. חשוב מאד לציין כי לא כל ההרחבות לג'ומלה תומכות בגירסה זו ולכן יש לבצע גיבוי לאתר לפני ביצוע השדרוג ולהעלות את אתר ה- Production רק לאחר ווידוא כי כל תוספי האתר פועלים באופן תקין לאחר עדכון הגירסה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.7.5

אתר ג'ומלה העולמי מודיע על גירסת ג'ומלה חדשה שמספרה: 3.7.5. עדכון גירסה זה כולל תיקון באג אחד שהתגלה בגירסה הקודמת.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.7.4

הודעה רשמית של אתר ג'ומלה העולמי אודות גירסת ג'ומלה חדשה שמספרה הסידורי: 3.7.4. עדכון גירסה זה כולל תיקון פרצות אבטחה ותיקוני באגים שנמצאו בגירסה הקודמת של ג'ומלה.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.7.3

אתר ג'ומלה העולמי מודיע על עדכון גירסת ג'ומלה מגירסה 3.7.2 לגירסת ג'ומלה 3.7.3. עדכון זה כולל עדכוני אבטחה ומעל ל-230 תיקוני באגים. מומלץ לכל בעלי אתרי ג'ומלה לבצע עדכון גירסה.

אתר ג'ומלה למכירת רכבים

אם טרם חשבתם על האפשרות להרוויח כסף באמצעות אתר ג'ומלה - לפניכם המלצה כיצד לעשות זאת באמצעות הקמת אתר ג'ומלה למכירת רכבים חדשים או מיד שניה. לא פשוט לעשות זאת, אך מבחינת עלות מול תועלת - הרווח עשוי להיות גדול ואפילו מאד.

ג'ומלה - הפלטפורמה למסחר מקוון

בניית פלטפורמת מסחר מקוונת דורשת התמקדות בעיצוב (נראות), פונקציונליות (לרבות דרכי משלוח, קבלת אמצעי תשלום) ואבטחה. ג'ומלה מאפשרת להשיג מטרות אלו, גם עבור מי שאינם בקיאים בבניית פלטפורמות אינטרנטיות בכלל ופלטפורמות מסחר מקוון בפרט.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.7.2

כשבוע לאחר שחרור עדכון לגירסת ג'ומלה 3.7.1, מודיע אתר ג'ומלה העולמי על עדכון גירסת ג'ומלה לגירסה 3.7.2. עדכון זה כולל שיפורים מינוריים ותיקון באגים בבדיקת File Mime.

עדכון גירסת ג'ומלה 3.7.1

זמן קצר לאחר שחרור גירסת ג'ומלה 3.7.0, התגלתה פרצת אבטחה אשר תוקנה בעדכון לגירסת ג'ומלה 3.7.1. פרצת האבטחה נוגעת למאפיין החדש של ג'ומלה - שדות מותאמים אישית. משתמשי ג'ומלה 3.7.0 אשר טרם עדכנו לגירסת ג'ומלה החדש, נקראים לבצע את העדכון ללא דיחוי.

עבודה עם שדות מותאמים אישית בג'ומלה 3.7

אחד החידושים המשמעותיים בגירסה 3.7 של ג'ומלה שיצאה לא מזמן, הוא האפשרות להשתמש בשדות קלט מותאמים אישית אשר ניתנים לשימוש במאמרי תוכן וכוללים 15 אפשרויות לשדות קלט, כגון: תיבות סימון, תיבות טקסט, לוח שנה ועוד.

ג'ומלה 3.7 כבר כאן!

The Best Got Better! אתר ג'ומלה העולמי מודיע כי הגירסה החדשה של ג'ומלה 3.7.0 - שוחררה והיא זמינה להורדה ועדכון אתרי ג'ומלה פעילים. גירסה זו כוללת מעל 700 שיפורים למערכת וכן, אפשרויות ניהול חדשות ועדכוני אבטחה.

עדכוני אבטחה אפריל 2017

אתר ג'ומלה העולמי מעדכן כי נמצאו מספר ליקויי אבטחה בגירסאות ג'ומלה, אשר תוקנו במעבר לגירסת ג'ומלה 3.7.0. להלן עדכוני האבטחה:

ג'ומלה איננה חינם!

אם תרצו להשיג את אותה רמה של פונקציונליות של ג'ומלה באמצעות CMS מסחרי, תוכלו בקלות להוציא יותר מ- 30,000 $ בשנה רק עבור רישיון המערכת - לא כולל התאמה אישית להגדרות, או עלויות הקונפיגורציה של המערכת.

מראה חדש לאתר ג'ומלה העולמי

צוות העיצוב של joomla.org גאה להציג את דף הבית של אתר ג'ומלה העולמי במראה חדש ורענן. שדרוג דף הבית באתר ג'ומלה העולמי כולל גם שיפורים במערכת הצגת ההרחבות לג'ומלה:

שוחררה גירסת ג'ומלה 3.6.5

אתר ג'ומלה העולמי הודיע כי שוחררה גירסת ג'ומלה 3.6.5. גירסת ג'ומלה זו כוללת עדכון אבטחה לגירסה 3X ותיקון מספר באגים. להלן פירוט העדכונים בגירסה זו של ג'ומלה:

ג'ומלה 3.7 - בקרוב

מעל 700 שיפורים! כך נכתב באתר ג'ומלה העולמי שהודיע בהתרגשות על רצף העבודה החדש והמשופר בגירסת ג'ומלה 3.7 אשר צפוייה להשתחרר בחודש אפריל השנה.