חדשות ג'ומלה

עדכון גירסת ג'ומלה 3.9

אתר ג'ומלה העולמי מכריז בגאווה על שחרור גירסת ג'ומלה 3.9 - חבילת כלי הפרטיות. חבילה זו כוללת יותר מ- 250 שיפורים עבור מערכת ניהול התוכן ג'ומלה, כאשר כלי הפרטיות הינו רכיב המשוייך לקטגוריית משתמשים ותפקידו לעמוד בתקנות ה- GDPR בנושא פרטיות המשתמשים באתר.
 

כלי הפרטיות החדש של ג'ומלה 3.9 כולל את המאפיינים הבאים:

הסכמות משתמשים - במידה ובעלי אתר ג'ומלה זקוקים להסכמת משתמשי האתר למדיניות פרטיות ו/או להסכמתם לתנאים והגבלות, גירסה 3.9 של ג'ומלה מטפלת בכך באופן אוטומטי באמצעות הגדרת טפסים המבקשים את הסכמת המשתמשים לפני איסוף הנתונים האישיים שלהם. ניתן גם להגדיר תוקף הסכמה לפרטיות המבוסס על תקופת זמן וג'ומלה תודיע לבעלי האתר כאשר עליהם ליצור קשר עם המשתמשים כדי לחדש את הסכמתם. כלי הפרטיות מאפשר מעקב אחר הסכמות המשתמשים, ניהול שינויים במדיניות האתר ומאפיינים נוספים והכל במבט על מפאנל ניהול ג'ומלה.
 
בקשת משתמשים לקבלת מידע - ג'ומלה בגירסה 3.9 מאפשרת נגישות למידע והיענות לבקשת משתמשים להסיר את המידע שלהם. לאחר שמשתמש מגיש בקשה להסרת המידע האישי שלו מאתר ג'ומלה או לקבל את המידע האישי שלו, הדרך לייצוא הנתונים או הסרתם קלה מאד. בקשות להסרת נתוני משתמשים מטופלות באופן אוטומטי, כאשר כל הנתונים האישיים נשארים אנונימיים ללא צורך בביצוע פעולה נוספת.
 
יכולות הרחבה - משתמשי ג'ומלה החל מגירסה 3.9 יהיו מעודכנים בכל הנוגע לפרטיות גם באשר לתוספים והרחבות באתר ג'ומלה אשר נוגעים לפרטיות המשתמשים. בעלי אתר ג'ומלה יכולים לדווח על פונקציונליות בהרחבות אשר דורשות הפעלת שיקולי פרטיות מצד משתמשי האתר ובמידת הצורך לעדכן את מדיניות הפרטיות או את תנאי השירות. בצורה זו, משתמשי ג'ומלה יוכלו לקבל מידע ברור לגבי פרטיות ההרחבות באתר ג'ומלה.
 
יומן פעולות משתמש - הודות לגירסה 3.9 של ג'ומלה, יכולים מנהלי האתר לראות בקלות מה עשו המשתמשים באתר ומתי, כולל הרחבות ג'ומלה הנתמכות! ניתן לסקור את יומן הפעילות ולייצא אותו וכמו כן, להציב מודול פעילות בלוח הבקרה של פאנל ניהול ג'ומלה.
 
 

שיפורים נוספים בגירסת ג'ומלה 3.9:

  • הוספת הערות (Notes) למאמרים ואפשרות פילטור שלהם.
  • בפאנל ניהול ג'ומלה - אפשרות חיפוש תוכן ספציפי בתוך מאמרים.
  • טעינת מודול באמצעות מזהה ה- ID שלו לתוך מאמר.
  • מתן אפשרות לכפילות שדות מותאמים אישית.
  • יצירת Layout אלטרנטיבי המתאים לצרכים ספציפיים.
  • אפשרות להצגת מאמר של כותב ספציפי במודול מאמרים עדכניים.
  • שימוש ב- reCAPTCHA בלתי נראה של גוגל באתרי ג'ומלה.