חדשות ג'ומלה

ג'ומלה - הפלטפורמה למסחר מקוון

בניית פלטפורמת מסחר מקוונת דורשת התמקדות בעיצוב (נראות), פונקציונליות (לרבות דרכי משלוח, קבלת אמצעי תשלום) ואבטחה. ג'ומלה מאפשרת להשיג מטרות אלו, גם עבור מי שאינם בקיאים בבניית פלטפורמות אינטרנטיות בכלל ופלטפורמות מסחר מקוון בפרט.
 
 
שני סוגים עיקריים של חנויות ג'ומלה: חנות ג'ומלה לממכר מוצרי מדף כמו בגדים, מכשירים, קוסמטיקה וכדומה, או חנות ג'ומלה לממכר מוצרים דיגיטליים להורדה כגון: תוכנות, מדריכים, סקריפטים. תת קטגוריה של חנויות ג'ומלה היא אתר ג'ומלה המאפשר לימודים אונליין באמצעות קבצי וידאו, או שיעורים כתובים.
 
הדרך הקלה ביותר להתחיל בבניית חנות מסחר בג'ומלה, היא לרוב איתור תבניות עיצוב הכוללות Installaion Pack המכיל את כל קבצי אתר ג'ומלה, בסיס הנתונים, תבנית העיצוב של החנות וגם תוכן דוגמא - אותו ניתן לשנות דרך פאנל ניהול האתר ורכיב החנות. הרכיבים המוכרים ביותר לבניית אתר חנות בג'ומלה הם J2Store, Hika Shop ו- VirtueMart. יש לציין שקיים מגוון גדול מאד של אתרים המוכרים Installaion Pack לאתר חנות ג'ומלה, כאשר טווח המחירים מישתנה בהתאם למורכבות החנות, העיצוב ומוניטין האתר המשווק. חשוב להדגיש כי היבט התמיכה הטכנית של האתר המשווק הינו בעל משקל גדול הן בעבור מתחילים והן עבור משתמשי ג'ומלה מנוסים וזאת, מכיוון שאתר ישראלי דורש RTL ולא כל Installaion Pack מכיל אופציה זו בצורה מובנית וכן, היות ומפתחי תבנית העיצוב לאתר החנות לא תמיד מציינים בתוך הקוד את השינויים שביצעו ולעיתים קשה להתמצא בקוד שמישהו אחר כתב.
 
המלצה גורפת לאתר מסחר ג'ומלה, היא להפעיל אותם תחת SSL, גם כאשר סליקת כרטיסי אשראי מתבצעת דרך גורם שלישי. היתרון של SSL באתר מסחר ג'ומלה, הוא בעיקר לנוכח העובדה שגולשים ולקוחות האתר ירגישו הרבה יותר בנוח לבצע רכישות, כאשר הם יודעים שהתעבורה באתר מוצפנת.
 
כמו כן, מומלץ לרכוש תכנית אחסון אתרים בעלת נפח אחסון ותעבורה גבוהים, על מנת שלא יווצר מצב בו גודל החנות אינו מתאים לנפח האחסון, או מצב בו תעבורה גבוהה בחנות תגרום לקריסתה.