אחסון אתרים PHP

ג'ומלה הינה מערכת ניהול תוכן לאתרי אינטרנט, כתובה בשפת PHP ומשתמשת בבסיס נתונים MySQL. אחסון אתרים ג'ומלה מחייב אחסון בשרת Linux ולא בשרת Windows היות והאחרון אינו תומך בשפת PHP, אלא בשפת ASP של מיקרוסופט. PHP היא שפת צד שרת ומשמשת את ג'ומלה לצורך הצגה דינאמית של HTML, שאילתות לבסיס הנתונים ופעולות מורכבות נוספות. ג'ומלה אינה מתקינה PHP, ג'ומלה עושה שימוש ב- PHP אולם PHP מותקן בצד השרת על ידי חברת אחסון האתרים. לכן, נסמכת ג'ומלה על סביבת שרת אחסון שנועדה להריץ קבצי PHP.
 
ג'ומלה מגירסה 3.5 ומעלה כוללת יכולת מובנית לעבוד בסביבת PHP בגירסה 7. PHP גירסה 7 נתפס כאחד השדרוגים החשובים ביותר של PHP מאז PHP 5 בשנת 2004. אחד היתרונות הבולטים ביותר בתמיכה של ג'ומלה מגירסה 3.5 ומעלה ב- PHP 7, הוא בהגדלה משמעותית של מהירות האתר (טעינת דפים וביצוע שאילתות לבסיס הנתונים), עד 50%! חשוב מאד לציין כי גירסאות קודמות של ג'ומלה לא תפעלנה בסביבת PHP 7. כמו כן, לפני הפעלת PHP 7 בשרת אחסון האתר, יש לעדכן את ג'ומלה לגירסתה האחרונה ולעדכן את כל הרכיבים, המודולים והפלאגינים באתר הג'ומלה, גם כן לגירסתם באחרונה.
 

הגדרת PHP 7 במערכת אחסון האתר

Jetla אחסון אתרים מאפשרת לכם שליטה מלאה בכל עת על גירסת PHP תחתיה מאוחסן אתר הג'ומלה שלכם. על מנת להגדיר את מערכת אחסון אתר הג'ומלה לעבודה בגירסת PHP 7, יש לבצע את השלבים הבאים: 
 
ניכנס ל- cPanel ניהול האחסון ותחת רובריקת Software, נלחץ על אייקון Select PHP Version, כמודגם להלן:
 
אחסון אתרים PHP
 
 
 
העמוד אשר יתקבל יאפשר לנו לבחור את גירסת PHP 7 עבור אתר הג'ומלה שלנו:
  • Current PHP version - גירסת PHP שכרגע פעילה במערכת cPanel ניהול אחסון אתר ג'ומלה.
  • PHP Version - תיבת בחירה אשר באמצעותה ניתן לבחור את גירסת PHP 7.
  • Set as Current - נלחץ על כפתור זה לאחר שבחרנו בגירסת PHP 7, על מנת לקבוע את גירסה זו כגירסה הפעילה עבור אתר הג'ומלה שאנו מאחסנים.
 
אחסון אתרים PHP